Zostań Liderem Ochrony Zdrowia na Mazowszu! – Pokaż mieszkańcom efekty pomocy z Unii Europejskiej

Jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich na Mazowszu? Działasz w sektorze ochrony zdrowia? A może uczestniczysz w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla potrzeb medycyny? Właśnie Ciebie szukamy! Już dziś zgłoś projekt do udziału w edycji specjalnej konkursu Lider Zmian, w której szukamy Liderów Ochrony Zdrowia.

Termin wysyłania zgłoszeń upływa 15 lipca 2022 roku.

Już po raz kolejny szukamy Liderów Zmian dokonywanych na Mazowszu dzięki pomocy z Unii Europejskiej. Tym razem tematem przewodnim konkursu jest ochrona zdrowia, czyli sprawa szczególnie bliska każdemu z nas.

Do udziału zapraszamy beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, którzy zrealizowali lub wciąż realizują projekty w jednym z poniższych obszarów:

  • Walka z pandemią COVID-19,
  • Diagnostyka i leczenie pacjentów (sprzęt medyczny),
  • Profilaktyka i programy zdrowotne,
  • E-usługi w sektorze zdrowia,
  • Innowacje biznesowe.

O wyłonieniu zwycięzców zadecydują sami mieszkańcy Mazowsza podczas głosowania internetowego zaplanowanego na wrzesień. Ogłoszenie wyników odbędzie się natomiast 26 października podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza.

Do udziału w konkursie zapraszamy zwłaszcza szpitale i inne placówki medyczne, a także m.in.: samorządy, organizacje pozarządowe czy też przedsiębiorców. W przypadku kategorii nr 1 zgłoszenia mogą wysyłać Partnerzy projektów pozakonkursowych dotyczących doposażenia szpitali i wsparcia zespołów ratownictwa medycznego w związku z pandemią COVID-19. W przypadku kategorii konkursowych 2,3, 4 oraz 5 zgłoszenia projektów mogą wysyłać sami beneficjenci unijnych środków. Co można zyskać? Wyróżnienie na tle całego regionu oraz szeroką promocję w ramach działań prezentujących efekty pomocy z Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbywa się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

O czym trzeba pamiętać?

  • Do udziału w plebiscycie przyjmowane są tylko projekty zakończone lub które osiągnęły poziom co najmniej 70% realizacji do 30 kwietnia 2022 r.
  • Wypełnione zgłoszenia należy wysłać na adres lider-zmian@mazowia.eu do 15 lipca 2022 roku, do godziny 23.59.
  • Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.