O Liderze Zmian

Konkurs Lider Zmian dotyczy projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich na Mazowszu. W konkursie może wziąć udział każdy. Dla mieszkańców naszego regionu to świetna okazja, by rozejrzeć się w swoim otoczeniu i samemu ocenić, które z inicjatyw z dofinansowaniem z UE są ciekawe i wartościowe – poprawiają jakość naszego życia każdego dnia, przyczyniają się do rozwoju gospodarki czy sprawiają, że miejsce, w którym mieszkamy staje się piękniejsze, bardziej dostępne czy bardziej zielone. Dla tych, którzy skorzystali się z Funduszy Europejskich to szansa, aby wziąć udział w rywalizacji o tytuł Lidera Zmian. Wystarczy tylko zgłosić swój projekt! 

Ostatnia edycja konkursu głównego odbyła się w 2019 roku, a kolejną planujemy w roku 2023. W międzyczasie, w roku 2021 odbył się plebiscyt internetowy #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023, w którym zostali wyłonieni pierwsi nominowani do udziału najbliższej edycji konkursu głównego. 

Ostatnie dwa lata, które upłynęły na walce z pandemią COVID-19, pokazały nam wszystkim, jak bardzo ważnym tematem jest zdrowie. Dlatego w roku 2022 została ogłoszona edycja specjalna konkursu Lider Ochrony Zdrowia. Ta szczególna edycja konkursu kierowana jest głównie do szpitali i innych placówek medyczne, a także m.in.: samorządów, organizacji pozarządowych czy też przedsiębiorców. Organizatorem konkursu jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Wydarzenie odbywa się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Od 17 października do 20 listopada 2022 roku trwa głosowanie w konkursie, a jego uroczysty finał odbędzie się 6 grudnia podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie.

Link do głosowania – TUTAJ.