O Liderze Zmian

Konkurs Lider Zmian dotyczy projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich na Mazowszu. W konkursie może wziąć udział każdy. Dla mieszkańców naszego regionu to świetna okazja, by rozejrzeć się w swoim otoczeniu i samemu ocenić, które z inicjatyw z dofinansowaniem z UE są ciekawe i wartościowe – poprawiają jakość naszego życia każdego dnia, przyczyniają się do rozwoju gospodarki czy sprawiają, że miejsce, w którym mieszkamy staje się piękniejsze, bardziej dostępne czy bardziej zielone. Dla tych, którzy skorzystali się z Funduszy Europejskich to szansa, aby wziąć udział w rywalizacji o tytuł Lidera Zmian. Wystarczy tylko zgłosić swój projekt! 

Ostatnia edycja konkursu odbyła się w 2019 roku, a kolejną planujemy w roku 2023. W międzyczasie, w roku 2021 odbywa się plebiscyt internetowy #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023 (więcej o plebiscycie: TUTAJ), w którym wyłonimy pierwszych nominowanych do udziału najbliższej edycji konkursu głównego. 

Konkurs Lider Zmian 2019 składał się z dwóch części. W pierwszej zwycięzców wybieraliśmy na podstawie danych statystycznych dotyczących realizacji projektów z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oraz z pomocą Kapituły Konkursowej. Drugą częścią konkursu było głosowanie, w którym to mieszkańcy Mazowsza decydowali, o tym, do kogo miały trafić statuetki – w kategorii Nagroda Internautów oddano ponad 11 000 głosów! Rywalizacja była zacięta do samego końca i o zwycięstwie decydowały pojedyncze głosy. 

Konkurs odbywał się patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego. Podczas uroczystej gali finałowej konkursu, która odbywała się podczas jubileuszowej 10. edycji Forum Rozwoju Mazowsza, do grona mazowieckich Liderów Zmian dołączyło aż 49 firm i instytucji. Wtedy to przyznano im nagrody główne i wyróżnienia w ramach czterech kategorii konkursowych: 

  • „Lider Zmian. Samorząd” 
  • „Lider Zmian. Firma” 
  • „Lider Zmian. Nagroda Internautów” 
  • „Lider Zmian. Nagroda specjalna” (z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej)

Zapraszamy do zapoznania się z listą Laureatów