PRODUKT LUB USŁUGA PRZYJAZNA MIESZKAŃCOM

Modernizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach

1 osoba może zagłosować raz dziennie
na 1 projekt w ramach każdej kategorii

Beneficjent: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Tytuł projektu: Poprawa dostępności do oferty kulturalnej poprzez modernizację zabytkowego Zespołu Pałacowo- Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach ze wszech miar zasługuje na uwagę. Do odnowionego niedawno XVIII-wiecznego pałacu dołączyła zmodernizowana i rozbudowana muszla koncertowa.

Murowane ogrodzenie nie zasłania już terenu parku. Sam pałac i parkowa roślinność widoczne są teraz dla przechodniów i osób przejeżdżających, dzięki zastąpieniu części przęseł ażurowymi.

Widoczne jest zwiększone zainteresowanie turystów, a imprezy plenerowe również mają zdecydowanie lepsze warunki.

Sanniki są coraz częściej wymieniane jako drugie po Żelazowej Woli miejsce na Mazowszu, związane z Fryderykiem Chopinem. Tu kompozytor mieszkał i komponował jako 18-latek i dlatego tak ważna jest turystyczna atrakcyjność miejsca. 

Dzięki rozbudowie muszli koncertowej i modernizacji ogrodzenia, stworzona została kompleksowa oferta turystyczna Zespołu Pałacowo–Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Poszerzona oferta kulturalna i edukacyjna wpływa na jakość świadczonych przez ECA usług, w tym dla osób niepełnosprawnych i pozwala na ich dalszy rozwój.

Gościnne podwoje pałacu i blisko 11-hektarowy park otwarte są przez cały rok bez wyjątku. Poza tradycyjnymi koncertami chopinowskimi we wnętrzu pałacu, miejsce to oferuje recitale fortepianowe i inne koncerty w funkcjonalnej muszli koncertowej i wokół niej. Przyjazny park z estetycznym ogrodzeniem zapewnia doskonałe warunki do spędzenia czasu.