110. Wdrożenie wyników prac B+R w celu wprowadzenia na rynek innowacyjnej linii wegańskich kosmetyków dedykowanych włosom o różnej porowatości

KATEGORIA: PRZEDSIĘBIORCZE FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Nazwa Beneficjenta: Beneficjent: HISKIN Sp. z o.o. 

Opis projektu: 

Przedmiotem projektu jest wdrożenie do produkcji i wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów – nowej linii wegańskich kosmetyków, z wysoką zawartością składników pochodzenia naturalnego, dedykowanych do włosów o różnej porowatości i uwzględniających równowagę PEH (proteiny-emolienty-humekanty). Efektem projektu jest wdrożenie do praktyki gospodarczej wyników własnych prac badawczo – rozwojowych, prowadzonych w okresie luty 2020 – czerwiec 2021. Linia kosmetyków pod marką CRAZY HAIR składa się z 10 innowacyjnych, wysokiej jakości produktów: 2 rodzaje szamponów, 3 rodzaje  odżywek, 2 rodzaje miksów olejowych, peeling, wcierka).  

Dzięki realizacji projektu została zakupiona linia produkcyjna, która pozwoliła na wdrożenie procesu produkcyjnego innowacyjnych produktów oraz wzrost zatrudnienia. 

Inwestycja ta jest typowym przykładem działań realizowanych z poszanowaniem środowiska naturalnego. Zadbaliśmy o wszystkie aspekty, zmniejszające obciążenia dla środowiska, zarówno w obrębie w produktu, jak i technologii jego wytworzenia: 

  1. Składy wszystkich produktów w linii są minimum w 96% pochodzenia naturalnego. 
  1. Wszystkie produkty w linii są wegańskie. 
  1. Wszystkie opakowania i etykiety w linii pochodzą z surowców z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia. 
  1. Nowa linia produkcyjna minimalizuje zużycie wody (a w ślad za tym zmniejsza ilość ścieków) dzięki automatycznym stacjom myjącym i myciu w obiegu zamkniętym. 
  1. Naturalne składy kosmetyków i biodegradowalne w 100 % detergenty do mycia urządzeń w linii produkcyjnej nie obciążają ścieków. 
  1. Wysokowydajne urządzenia pozwalają na zmniejszanie energii elektrycznej w przeliczeniu na jednostkę produkcji. 

W efekcie projektu na rynek zostały wprowadzone innowacyjne, wysokiej jakości naturalne wegańskie kosmetyki do włosów wyróżniające się dużym wysyceniem składników aktywnych i w przystępnej cenie. Kosmetyki CRAZY HAIR zyskały uznanie Konsumentów, co przełożyło się na ich duży sukces rynkowy. 

Link do strony internetowej projektu:  https://crazyhair.com.pl

Linki do stron projektu w mediach społecznościowych: 

https://www.instagram.com/crazy_hair_by.hiskin/

https://www.instagram.com/crazy_hair_byhiskin_dotacje_ue/

https://www.instagram.com/p/CwnLyd0MbpY/