Wystartowało internetowe głosowanie na mazowieckie projekty w plebiscycie „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023”!

Zrewitalizowane zabytki, przebudowane drogi, ścieżki rowerowe, odnowione przestrzenie miejskie, obiekty kultury, lepiej wyposażone szpitale – to tylko niektóre efekty Funduszy Europejskich na Mazowszu. Pozytywne zmiany widać w każdym subregionie. Które z nich mają szansę na wygraną w plebiscycie #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023? O tym zdecydują mieszkańcy podczas internetowego głosowania na aż 47 projektów dofinansowanych ze środków programu regionalnego. Głosowanie potrwa do 31 października – link do głosowania TUTAJ. Zapraszamy!

Przez cały październik mieszkańcy Mazowsza mogą głosować na wybrane projekty infrastrukturalne, społeczne, naukowe, a także biznesowe dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Głosowanie odbywa się w ramach plebiscytu „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023” organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

– „Program regionalny jest już na zaawansowanym etapie realizacji, a efekty dofinansowanych działań widać w całym województwie. Dlatego zachęcam do głosowania na projekty biorące udział w plebiscycie – powiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego – Wyniki głosowania poznamy już w listopadzie”.

– „Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się 25 listopada podczas 11.Forum Rozwoju Mazowsza, które w tym roku wyjątkowo odbędzie się w formule zdalnej – dodaje Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

Trwa głosowanie na projekty dofinansowane z Unii Europejskiej

Mieszkańcy Mazowsza mogą już głosować na wybrane przez siebie projekty o zasięgu lokalnym lub regionalnym. Głosowanie przez stronę www.liderzmian.eu potrwa do 31 października do godziny 23:59. Co ważne, każda osoba może oddać raz dziennie jeden głos na projekt w ramach każdego z subregionów.

Jakie projekty biorą udział w plebiscycie?

Subregion ciechanowski: odnowiona Wieża Ciśnień z Parkiem Nauki Torus oraz zabytkowa kamienica
w Ciechanowie, renowacja krypt grobowych w kościele i zabytkowych nagrobków na cmentarzu
w Opinogórze, aranżacja ekspozycji w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, termomodernizacja budynków publicznych Gminy Miasta Płońsk, rewitalizacja zniszczonych kamienic w centrum Płońska, odnawialne źródła energii w Gminie Lubowidz.

Subregion ostrołęcki: odnawiane źródła energii na terenie Gminy Myszyniec, rozbudowana droga powiatowa nr 4403 na terenie gminy Goworowo, odnowa zabytkowego Parku im. Karola Ferdynanda Wazy w Wyszkowie oraz Obelisku Wazów, rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej w Wyszkowie, Centrum Aktywizacji Biznesu w powiecie przasnyskim, wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w subregionie ostrołęckim, Usługi opiekuńcze na terenie miasta Ostrów Mazowiecka, przebudowa droga wojewódzka nr 627 w odcinku ul. Ostrowskiej i ul. Słowackiego na terenie Ostrołęki, odnawialne źródła energii w gminie Ostrów Mazowiecka.

Subregion płocki: rewitalizacja nadbrzeża wiślanego w Płocku, rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej w Płocku.

Subregion radomski: Odnowiony teren nad zalewem i rzeką Korzeniówką oraz modernizacja kina „Górnik” w Szydłowcu, modernizacja ośrodka nad Stawem Górnym w Pionkach, rozbudowa i doposażenie w sprzęt medyczny Szpitala w Iłży, przebudowa zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu.
Subregion siedlecki: rozbudowa budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie, remont bloków komunalnych w Łosicach, rewitalizacja przestrzeni miejskich w Łosiach, termomodernizacja budynków
w Węgrowie.

Warszawa: remont Pałacyku Koelichenów w dzielnicy Włochy i nowe Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej na Targówku, Multidyscyplinarne Centrum Badawcze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nowe pociągi osobowe Kolei Mazowieckich, 20 nowych tras rowerowych, Mazowieckie Centrum Badawczo-Rozwojowe Diagnostyki Matki i Dziecka, innowacyjna edukacja w szkołach na Targówku, aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców dzielnicy Praga Południe, a także projekty przedsiębiorstw – głowica do klasyfikacji danych hiperspektralnych w czasie rzeczywistym metodą przyrostowego uczenia (AVICON), centrum badawczo-rozwojowe i opracowanie innowacyjnych i inteligentnych mebli miejskich (Enovio), tarcza przeciw botom i trollom internetowym (EDGE NPD).

Subregion Warszawski wschodni: termomodernizacja szkół w gminie Wiązowna, Centrum informacyjno-wdrożeniowe przemysłowych technik radiacyjnych CentriX (Narodowe Centrum Badań Jądrowych), ścieżki rowerowe w gminie Jabłonna, 45 km tras rowerowych w Gminie Wiązowna, Otwocku, Sulejówku, Gminie Karczew i Gminie Halinów, prace renowacyjne w piwnicach oraz w parku Pałacu Łuszczewskich w Woli Rasztowskiej w Gminie Klembów, a także projekt firmy AWAS-Serwis dotyczący innowacyjnej usługi odwadniania osadów z urządzeń kanalizacyjnych.

Subregion Warszawski zachodni: termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Ożarów Mazowiecki, ścieżki rowerowe w gminie Nadarzyn, parking „Parkuj i Jedź” w gminie Nadarzyn, termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie warszawskim zachodnim, a także projekt firmy AMARGO polegający na wykorzystaniu zaplecza badawczego na potrzeby opracowania innowacji produktowej.

Subregion Żyrardowski: rewitalizacja Centrum osady fabrycznej w Żyrardowie.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu!